Mazury jako idealny pomysł na majówkę!

Jeśli ciągle nie masz planów jak spędzić weekend majowy, koniecznie sprawdź, dlaczego warto spędzić go w klimatycznej Krainie Wielkich Jezior. Oferuje ona nie tylko przepiękne widoki, ale także wiele atrakcji turystycznych jak i aktywnego wypoczynku.

Poznaj województwo warmińsko-mazurskie

Mazury to przede wszystkim region historyczno-etnograficzny, położony w południowo-wschodniej części Polski. Każdego roku przyciąga swoimi urokami setki turystów, a także takich, którzy odwiedzają je co roku! Na Mazurach można doliczyć się ok. 2 600 jezior z największym jeziorem w Polsce – Śniardwy, o powierzchni ok. 113 km2. W Krainie Wielkich Jezior znajduje się także najdłuższe jezioro, liczące ok. 27 km, czyli Jeziorak.

Warmia i Mazury – miejsca i zabytki

Wybór atrakcji i aktywność należy dopasować do własnych preferencji. Spływ kajakiem, rejs motorówką, żeglowanie – to tylko część z nich. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, które przyciąga masę odwiedzających są Mikołajki, zwane potocznie stolicą Mazur. Leży ono nad jeziorem Mikołajskim i są one przystanią żeglugi. Z pewnością ważnym zabytkiem, jest XIX-wieczny kościół ewangelicki. Ciekawym obiektem wartym uwagi, jest położony w pobliżu wsi Stara Różanka, zachowany w nienagannym stanie wiatrak holenderski. W pobliżu małej miejscowości Kiepojcie znajduje się wiadukt kolejowy na nieczynnej linii Botkuny – Żytkiejmy z parą bliźniaczych mostów kolejowych.

Wybierz idealne miejsce pobytu dla Ciebie!

Położone nad jeziorem Gielądzkim – Apartamenty Szelągówka, to doskonałe miejsce nie tylko do wypoczynku rodzinnego, ale także do aktywnego spędzania wolnego czasu czy wyciszenia się i relaksu. Wysoki standard przy jednoczesnym zachowaniu przytulnej, domowej atmosfery. Do dyspozycji gości pozostaje również własny ogród o powierzchni o 350m, wyposażony w grila, hamak czy leżaki ogrodowe. Miejsce jest także przyjazne dla grup zorganizowanych. Możliwość organizacji spotkań biznesowych czy konferencji. Jedną z atrakcji znajdujących się w pobliżu jest m.in. Zamek w Reszlu, Święta Lipka, Mrągowo czy Mikołajki. Skorzystać można także ze spływu kajakiem w Krutyni. Jej długość wynosi 99km i jest przy tym najpopularniejszym szlakiem kajakowym na Mazurach jak i w Polsce.