Zakynthos – atrakcje, porady i wskazówki. Twoje wakacje Last Minute!

Zakynthos, grecka wyspa na morzu jońskim – wielu kojarzy się głównie z zatoką Navagio. Jest ona celem morskich wycieczek oferowanych przez biura podróży, jako pakiet do pobytu. Jednak czy to jedyna atrakcja tej wyspy? Zobacz, jakie inne atrakcje można odkryć w tym niebywałym miejscu.

Przyjazd i zakwaterowanie

Planując podróż nad Morze Jońskie, najlepiej wybrać oferty przygotowane przez biura podróży. Najbardziej popularnymi są m.in. biuro podróży Itaka czy TUI. Przy wyborze tej opcji, nie musimy martwić się o organizację przelotu, zakwaterowania czy transferu z lotniska do miejsca zatrzymania. Dużym ułatwieniem jest korzystanie z pomocy rezydenta, który już po przylocie na lotnisko kieruje nas w odpowiednio wyznaczone miejsce, czy wskazuje autobus, który przypisany jest do naszego hotelu. Z pomocy rezydenta można korzystać również planując wycieczki lokalne, czy skorzystać z porad dotyczących najlepszych restauracji w okolicy.

Wycieczki lokalne

Zakynthos jest miejscem nie tylko zapierających dech widoków, ale także miejscem naturalnie występujących miejsc leczniczych. Jednym z nich jest plaża siarkowa. Woda w tych okolicach jest lekko mętna i chłodniejsza niż w innych rejonach, jednak kąpiele w niej sprawiają, że skóra staje się bardzo gładka oraz łagodzi wszelkie problemy dermatologiczne. Kolejnym punktem jest wrak statku, znajdujący się w Zatoce Wraku (Zatoka Navagio). Legenda głosi, że podróżnikami byli tureccy przemytnicy, działający na rzecz włoskiej mafii. Niektórzy wierzą, że ścigani oni byli przez greckich strażników, a w wyniku złych warunków pogodowych, statek rozbił się o pobliskie klify i został wyrzucony na brzeg zatoki. Dzięki temu, teraz można podziwiać stary wrak wśród niebywale błękitnych wód zatoki. Będąc na wyspie, warto wybrać się na całodzienną wycieczkę na jedną z największych z Wysp Jońs jakich czyli wyspę Kefalonia. Stolicą jest Argostoli, odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1953r. Atrakcją wyspy jest zdecydowanie droga Drogarati. W środku znajduje się podziemne jezioro, na które turyści przepływają łodzią w celu podziwiania widoków.

Pamiątki i przysmaki z jońskiej wyspy

Grecja słynie przede wszystkim z wyśmienitych słodyczy, jak chałwa, baklawa czy lokum. Warto zwrócić także uwagę na cukierki o smaku jednego z popularniejszych napojów alkoholowych Grecji – Ouzo, czyli o smaku tradycyjnej wódki anyżowej.  Grecja słynie także z serów (ser feta) czy halloumi, który jest idealny do przysmażania. Nie należy również odmówić sobie przyjemności skosztowania tamtejszych soczystych pomarańczy, granatów czy pomidorów. Niepowtarzalny smak i aromat, jakiego nie spotkamy na polskich półkach sklepowych.