Majówka w Krakowie

W tym roku długi weekend majowy wypada wyjątkowo korzystnie, zaledwie kilka dni urlopu pozwala nam zaplanować cały tydzień wolnego, tydzień ten warto spędzić w dawnej stolicy Polski. W Krakowie będzie się wówczas wiele działo, nie zabraknie więc atrakcji, a miasto samo w sobie jest tak urzekające, że z pewnością sprawi ich majowy weekend będzie niezapomniany. Chcąc jak najlepiej wykorzystać czas majówki w Krakowie dobrze jest zapewnić sobie nocleg w hotelu położonym nie daleko rynku, na przykład w takim miejscu – imperial-hotel.pl/lokalizacja/. Dzięki temu zyskamy idealną bazę wypadową do większości krakowskich atrakcji, a do tego będziemy mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach dziejących się w tej okolicy. Co w można robić w Krakowie w weekend majowy?

Zwiedzanie Starego Miasta

W zasadzie wypad do Krakowa należy zacząć od zwiedzenia Starego Miasta, jest tutaj wiele zabytków, z których słynie dawna stolica Polski. Pierwszym punktem obowiązkowo powinien być rynek krakowski z jego Sukiennicami, wierzą ratuszową i hejnałem z Wieży Mariackiej. Warto wejść także do wnętrza kościoła Mariackiego, gdzie podziwiać można słynny obraz Wita Stwosza. Zakochanym i miłośnikom konnych przejażdżek z pewnością przypadnie do gustu możliwość obejrzenia Krakowa z perspektywy dorożki.

Zwiedzanie zamku królewskiego na Wawelu

Wzgórze Wawelskie na nie jednym turyście robi zapierające dech w piersiach wrażenie. Dawna siedziba królów polski zdecydowanie zasługuje na odwiedziny. Będąc na zamku  warto zajrzeć do komnat królewskich czy skarbca. Obowiązkowym punktem powinno być także odwiedzenie Kaplicy wawelskiej, gdzie na szczycie wieży bije dzwon Zygmunta, podobno dotknięcie jego serca przynosi pomyślność. Zaś w kryptach kaplicy spoczywają polscy królowie, marszałek Piłsudski czy serce Tadeusza Kościuszki.

Pochód 3 Maja

Będąc 3 maja w Krakowie warto wziąć udział w tradycyjnym pochodzie podczas, którego maszerują oddziały wojsk polskich z różnych epok historycznych. To prawdziwa gratka dla fanów historii, grup rekonstrukcyjnych czy militariów. W tym dniu także fani piosenki żołnierskiej z pewnością nie będą narzekać, bowiem Kraków zwykł hucznie obchodzić rocznicę podpisania konstytucji trzeciomajowej.

Wieczór w dyskotece

Dla wszystkich, którzy po całym dniu zwiedzania będą mieli jeszcze siłę i ochotę na tańce Kraków oferuje wiele różnorodnych, czynnych całą noc dyskotek. Tutaj fani wielu różnych gatunków muzycznych, niezależnie od wieku z pewnością znajdą coś interesującego dla siebie.