Wakacje w Krakowie – co robić?

Nie każdy ma na tyle wolnych dni, aby wyjeżdżać na wakacje w daleką podróż. Jednak wystarczy czasem dłuższy, dobrze zaplanowany weekend, aby fajnie się bawić i zobaczyć coś nowego w okolicy. Można odwiedzić na przykład Kraków, w którym jest co robić czy ze znajomymi czy z rodziną. To malownicze, piękne miasto wybierają nie tylko polscy turyści. Doceniane jest ono także szeroko za granicą, między innymi w Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Na krakowskim rynku można zobaczyć nawet turystów z Chin czy Japonii. Znajdą się także osoby ze Stanów Zjednoczonych. Można więc śmiało powiedzieć, że Kraków odwiedzają osoby z przeróżnych zakątków świata. Nie ma się co temu dziwić – Kraków to jedno z piękniejszych miast nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Jak spędzić w Krakowie czas?

1.Spacery. Jeśli preferujemy tę aktywność, to można wejść na krakowskie kopce – Kopiec Wandy, Kopiec Piłsudskiego, Kopiec Krakusa i Kopiec Kościuszki. Widok z każdego z nich jest zachwycający. A na spacer z dziećmi idealnie będzie krakowskie ZOO, w którym można zobaczyć między innymi słonie, żyrafy, zebry, foki, tygrysy, pantery, wielbłądy i wiele wiele innych. Na pewno ciekawym miejscem do spacerowania są krakowskie Błonia, Bulwary, Park Jordana czy Las Wolski.

2.Zabawa – pokoje typu escape room czy domy strachów. To idealna rozrywka dla dorosłych (choć niektóre escape roomy tworzone są z myślą o dzieciach). W tego typu miejscach można fajnie spędzić czas ze znajomymi czy rodziną. Moc emocji gwarantowana. Ciekawym miejscem jest także Park Trampolin.

3.Zwiedzanie. W Krakowie nie brakuje interesujących miejsc oraz zabytków. Można standardowo zacząć od Wawelu, Sukiennic, całego Rynku i okolic, a kończąc na muzeach (m.in. Muzeum Narodowe). Warto zwiedzić Kazimierz, jedną z najpopularniejszych dzielnic. Jej klimat wprost zachwyca. Oczywiście można udać się także poza Kraków, na przykład do Tyńca, gdzie znajduje się Klasztor czy do Wieliczki, gdzie dużą popularnością cieszy się Kopalnia Soli – miejsce niezwykłe. Aby tam się dostać można skorzystać z kursujących busów lub wypożyczyć samochód. Partner Cars to najlepsza wypożyczalnia samochodów Kraków. Aby wypożyczyć wybrane auto wystarczy okazać dowód osobisty oraz prawo jazdy. Istotne jest jedynie, aby kierowca miał minimum 21 lat oraz prawo jazdy aktywne minimum rok. Co istotne, wachlarz samochodów do wyboru jest ogromny – od małych aut po busy. Są to również nowe samochody, więc wygoda i komfort gwarantowane.