Środek transportu na wakacje

Polska choć nie należy do największych krajów świata, to jednak nadal jest państwem obszarowo dość dużym, przejechanie jej wzdłuż lub w szerz zajmuje kilkanaście godzin. Dlatego też udają się w podróż po naszym kraju dobrze jest wybrać taki środek transportu, który będzie nam najbardziej odpowiadał i sprawi, że podróżowanie po naszym pięknym kraju będzie prawdziwą przyjemnością, a nie rodzajem udręki.

Wśród środków komunikacji jakie możemy wybrać podróżując po Polsce należy wymienić przede wszystkim:

Pociąg – w zasadzie nadal połączenia kolejowe to jeden z najczęściej wybieranych sposobów wakacyjnego podróżowania. Ogromną zaletą pociągów jest to, że nie stoją one w korkach, w razie gdy poczujemy ból kręgosłupa czy nóg zawsze możemy wstać i przejść się po pociągu. Coraz częściej w pociągach są numerowane miejsca, dzięki temu kupując bilet nie ryzykujemy, że nie będziemy mogli sobie usiąść przez całą drogę. Kiedyś by to też bardzo niskobudżetowy sposobów na podróżowanie, dziś nie koniecznie tak jest. Polska kolej dąży do tego, aby pociągi się nie spóźniały, a podróż trwała jak najkrócej, niestety wiąże się to z podniesieniem cen za pociągi. To niestety sprawia, że część pasażerów decyduje się na wybór innego środka podróżowania.

Samochód – innym wyborem środka, który zabierze nas na wakacje jest samochód. Zaletą skorzystania z samochodu udając się na wakacje jest niewątpliwie to, że możemy się zatrzymać i rozprostować nogi w każdej, dogodnej dla nas chwili. Nie musimy przejmować się rozkładami jazdy i pilnować by nie przegapić godziny odjazdu. Możemy także zboczyć z trasy głównej, by po drodze zobaczyć coś, co nas interesuje. Wadą poruszania się samochodem jest możliwość, że wpadniemy w korki i zamiast cieszyć się podróżą będziemy stali w korku. Aby tego uniknąć część osób przylatuje do miejsca docelowego samolotem lub przyjeżdża pociągiem, a później wynajmuje samochód, którym porusza się po wybranych miejscach. W Małopolsce samochód na wynajmem można znaleźć w – kraków i okolice – wynajem samochodów.

Autokar – coraz częściej zdarza się, że podróżni wybierają jako środek transportu po Polsce – autokar. Jest to często rozwiązanie tańsze niż pociąg i pozwala w szybszym czasie dostać się do miejsca podróży, nie jest bowiem ograniczony torami. Jednak podobnie jak w przypadku samochodu, autokar także może wpaść w korek. Minusem takiej formy podróżowania jest także to, że w autokarze nie można wstać i rozprostować nóg. Warto dodać, że są regiony Polski, do których można dostać się wyłącznie autokarem, bowiem pociągi do nich nie dojeżdżają.