Zaplanuj swoją podróż

Każda podróż, czy to mała czy duża, jeśli jest dobrze zaplanowana nie sprawi nam przykrych niespodzianek i będzie czystą radościom i przyjemnością. Nie oznacza to, że trzeba tworzyć sztywne harmonogramy wycieczek, ale warto zatroszczyć się o rezerwacje najważniejszych rzeczy, tak by nie musieć się tym martwić na urlopie. Podczas planowania urlopu dobrze jest trzymać się zasady 5Z, wówczas nic nie może pójść źle.

Zaplanuj termin wyjazdu

To w zasadzie nie jest obowiązkowy punkt, dla osób u których w firmach nie ma problemu z dostaniem urlopu w dowolnym wybranym terminie. Jednak jeśli wcześniej należy zadeklarować urlop wówczas warto zaplanować go z dużym wyprzedzeniem, dzięki temu możemy także dostosować inne elementy podróży tak by było one dla nas jak najkorzystniejsze.

Zarezerwuj lot

Pierwszą kwestią, od której należy zacząć planowanie wycieczki jest rezerwacja lotu. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że im bliżej daty wyjazdu tym loty są droższe. Rezerwacja biletu z odpowiednim wyprzedzeniem daje możliwość uzyskania bardzo okazyjnej ceny. Jest to także ważne w przypadku połączeń, których jest stosunkowo niewiele, jeśli spóźnimy się z rezerwacją może okazać się, że nie będzie dla nas miejsc.

Zarezerwuj parking

Jeśli planujesz do portu lotniczego udać się samochodem, wówczas możesz zostawić go na parkingu przy lotnisku lub na parkingu w pobliżu lotniska. Pozostawiając auto na parkingu obok lotniska najczęściej w cenie otrzymujemy również możliwość transferu do portu lotniczego. Właściciele takich parkingów wychodzą naprzeciw swoim klientom i udostępniają możliwość rezerwacji miejsca z wyprzedzeniem – zarezerwuj parking tutaj.

Zarezerwuj hotel

W zasadzie z chwilą, gdy mamy już zarezerwowane bilety lotnicze możemy zacząć rozglądać się za hotelem, który będzie spełniał nasze wymagania. W sieci jest wiele portali rezerwacyjnych, które umożliwiają porównanie cen noclegów, zapoznanie się z opiniami osób, które już tam były czy skorzystania z promocyjnych ofert na tani nocleg w danym mieście.

Zaplanuj pobyt

Nie chodzi o to, by tworzyć sztywny plan zwiedzania, ale udając się w jakieś miejsce dobrze jest wiedzieć, co warto zobaczyć. Z drugiej strony udając się do miejsc, gdzie jest wiele atrakcji prawdopodobnie nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, dlatego dobrze jest mieć przynajmniej wstępny szkic tych miejsc, na których zwiedzeniu zależy nam najbardziej.

To 5 prostych zasad, które pozwolą zaplanować urlop, na którym nie musimy martwić się o najważniejsze rzeczy, a z drugiej strony pozostawiamy sobie miejsce na spontaniczność.