W jakich sytuacjach warto wynająć auto?

W naszym kraju niestety panuje jeszcze stereotyp, że nie opłaca się wynajmować samochodu. To przekonanie pochodzi jeszcze z czasów, gdy nie było firm oferujących taką usługę lub gdy była ona bardzo droga. Na szczęście wszystko się zmieniło, a wypożyczanie aut staje się coraz bardziej normalne i popularne. W jakich sytuacjach warto wynająć samochód?

Krótkoterminowy wynajem aut

Firmy wypożyczające samochody oferują bardzo często krótkoterminowy okres najmu. Termin ten odnosi się maksymalnie do miesiąca wynajmowania. Jednak im dłuższy najem krótkoterminowy, tym stosowane są większe zniżki. Najczęściej spotykane jest podział na do 3 dni, 4-7 dni, 8-15 oraz 16-30 dni. Oznacza to, że możesz wybrać z oferty samochód dopasowany do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych i przy minimum formalności (powoli staje się to standardem w takich firmach), korzystać z niego dowoli bez żadnych ograniczeń!

Taki wynajem aut jest naprawdę atrakcyjną opcją. Warto się na niego zdecydować, gdy na przykład zepsuł Ci się Twój samochód i przez kilka dni musisz czymś jeździć do pracy, przyjeżdża do Ciebie rodzina i chcesz, aby mieli się jak poruszać na miejscu, lub gdy Ty sam w celach wypoczynkowych lub biznesowych udajesz się do innego miasta.

Długoterminowy wynajem aut

Wynajem samochodu na dłużej niż miesiąc jest najbardziej korzystne finansowo! W tym przypadku większość firm oferujących taką usługę ustala ceny indywidualnie. Również w przeliczeniu na opłatę dzienną zapłacisz mniej za długoterminowy niż za krótkoterminowy wynajem aut.

Takie rozwiązanie będzie bardzo dobrym pomysłem, gdy na przykład Twój samochód potrzebuje dłuższego czasu naprawy, jeszcze nie kupiłeś pojazdu lub wyjeżdżasz do obcego miasta na dłuższy okres czasu. Są również zwolennicy takiego wynajmu zamiast posiadania własnego samochodu. I rzeczywiście, po podliczeniu kosztów utrzymania, napraw czy choćby samego ubezpieczenia długoterminowy wynajem wydaje się naprawdę kuszącą opcją.

Zastanów się, jakie masz potrzeby, sprawdź oferty różnych firm i wybierz dla siebie najbardziej korzystne rozwiązanie!