Pierwsza podróż samolotem, o czym warto wiedzieć

Podróżowanie samolotem to dla wielu osób niemały stres. Wielu z nas nie przepada za wysokością, inni mają czarne wizje, w który samolot spada. Z pewnością dodatkowym stresem jest fakt, że lecimy pierwszy raz, nie znamy zasad obowiązujących podczas lotów i denerwujemy się, że coś pójdzie nie tak i np. nie zostaniem wpuszczeni na pokład. Aby zmniejszyć stres i mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, warto wcześniej zadbać o niektóre elementy oraz zapoznać się z regulaminem linii lotniczych, z którymi wybieramy się w podróż.

W regulaminie linii znajdziemy między innymi wielkość bagażu podręcznego, który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu. Wymiary są zbliżone, jednak każda linia ma nieco innego dozwolone wymiary, dlatego też przed lotem warto sprawdzić, bagaż jakiej wielkości oraz o jakim ciężarze możemy zabrać ze sobą na pokład.

Kolejną kwestią są przedmioty zakazane, jest cała lista rzeczy, których nie wolno nam wnosić na pokład samolotu. Niektóre z nich możemy umieścić w bagażu nadawanym, a są takie, które przewozić można wyłącznie mają odpowiednie pozwolenia. Dlatego też wybierając się w podróż samolotem po raz pierwszy warto zapoznać się z tą listą. Są także przedmioty, które możemy zabrać jeśli spełnimy odpowiednie warunki, np. na pokład możemy wnieść określoną ilość płynów, ale muszą one zostać odpowiednio zabezpieczone.

Wylatując z określonego lotniska warto także zastanowić się nad sposobem, w który na to lotnisko chcemy się dostać. Jeśli planujemy udać się tam samochodem, warto wiedzieć, że nie musimy parkować na samym lotnisku, bowiem najczęściej w okolicy znajdziemy parkingi prywatne, gdzie możemy bezpiecznie zostawić samochód na czas naszej, podróży, przykładem jest między innymi – atmosfera.eu. Inną metodą dostania się na lotnisko może być zamówienie taksówki na określoną godzinę lub skorzystanie z komunikacji miejskiej – należy przy tym pamiętać, że na lotnisku powinniśmy się stawić kilka godzin wcześniej, aby spokojnie przejść kontrolę bagażu oraz odprawę.