Na jaki wynajem busów się zdecydować – samodzielnie, czy z kierowcą?

Szukasz sposobu na wygodne i szybkie przemieszczanie się w czasie zaplanowanej wycieczki? Nie masz ochoty tłuc się własnym samochodem przez pół Polski? W takim wypadku powinieneś rozważyć wynajem busów – łatwy sposób, by odprężyć się w czasie podróży i nie myśleć o kwestiach związanych z transportem. Pytaniem pozostaje jednak, jaki rodzaj przewozu osób wybrać – na własną rękę, czy też z profesjonalnym kierowcą?  

 

Dlaczego właśnie wynajem busów?

 

Kwestia transportu podczas wyjazdów urlopowych ma pierwszorzędne znaczenie. Nawet jeśli jesteśmy zapalonymi kierowcami to nie zawsze mamy ochotę na zabieranie samochodu ze sobą w podróż. Wiąże się to bowiem z wydatkami na wciąż drożejące paliwo, poszukiwaniem parkingowego miejsca, które czasem trudno jest znaleźć w nieznanych nam, a także obleganych przez turystów, miejscach. Na naszej głowie pozostaje również cała logistyka, która nieraz potrafi uczynić z upragnionego wyjazdu prawdziwy koszmar. Oczywiście, wyruszenie w drogę własnym samochodem ma również swoje plusy, z których największym jest niezależność. Jednak, jak pokazuje praktyka, w czasie wakacji wolimy często skorzystać z usług innych. Doskonale zdają sobie z tego sprawę firmy w rodzaju laurico.pl, specjalizujące się w wynajmie busów dla prywatnych klientów. Większość z nich oferuje możliwość wynajmu z kierowcą, jak i bez niego. Poniżej piszemy o plusach i minusach obu tych opcji.

 

Z kierowcą, czy bez?

 

Wynajem busa to świetny pomysł w wypadku, gdy podróżujemy większą grupą. Pozwoli nam to uniknąć problemów z kupowaniem biletów dla całej ferajny, a także niedostatkami publicznego transportu, który niestety wciąż kuleje w naszym kraju. Tego rodzaju przewóz osób uchroni nas przed sytuacjami w rodzaju tych, gdy jedna część grupy „nie załapała się” na transport i musi czekać do przyjazdu kolejnego autobusu, pociągu, lub innego środka lokomocji. (A te, jak wiadomo, lubią się spóźniać). Bus daje nam dużą swobodę ruchu przy zwiedzaniu różnych lokacji, oraz robienia przerw pomiędzy nimi. Wszyscy którzy chociaż raz byli na objazdówkach, wiedzą jak uciążliwe potrafi być zwiedzanie „na biegu”, kiedy to nie tylko nie mamy zbyt dużo czasu na zrobienie sobie przerwy, ale też na samo oglądanie obiektów, lub chociaż zrobienie im zdjęć ;). Tego wszystkiego da się uniknąć właśnie dzięki wynajmowi busa, pytanie brzmi jednak, czy chcemy sami kierować busem, czy też powierzyć to zadanie wynajętemu kierowcy?

 

Przewożenie osób, także w czasie małej wycieczki, jest dużą odpowiedzialnością, która potrafi często odebrać radość z wyjazdu. Nawet jeśli urodziliśmy się za kierownicą to doskonale zdajemy sobie sprawę, że jeżdżenie potrafi zmęczyć, a przecież nie o to chodzi w czasie urlopu! Z tego też powodu powinniśmy rozważyć wynajęcie kierowcy, który będzie lepiej od nas znał teren i wykona za nas tą ciężką, odpowiedzialną pracę. Nie wykluczone jednak, że zamiast „odciążenia” bardziej cenimy sobie niezależność. Jeśli tak to z radością sami siądziemy za kółkiem i zabierzemy naszych bliskich, czy też przyjaciół, w pasjonującą podróż, zaplanowaną przez nas osobiście i dostosowaną do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

 

Cena komfortu

 

Osobną kwestią w tym wypadku pozostaje cena, która oczywiście w przypadku wynajmu busa z kierowcą jest większa. Płacimy jednak przede wszystkim za własną wygodę oraz bezpieczeństwo, a  także za dobre wspomnienia z podróży, a te, jak wiadomo, nie mają ceny..