Garnitur na wyjazd? Zdecydowanie tak!

Wakacje kojarzą się nam przeważnie z czasem wolnym, który spędzamy na odpoczywaniu, beztrosce i nadrabianiu różnych zaległości, na szczęście nie związanych z pracą. Wyjeżdżając na urlop zabieramy więc ze sobą luźne, swobodne i casualowe ubrania, z których z łatwością możemy tworzyć stylizacje odpowiednie do odpoczynku nad morzem, jeziorem czy też w górach. Coraz częściej jednak zabieramy ze sobą przynajmniej kilka bardziej eleganckich ubrań. Zatem czy garnitur na wyjazd to dobry pomysł, a jeśli tak, to jaki garnitur zabrać na wakacje?

Wakacyjna beztroska a garnitur

Wbrew pozorom, zabranie ze sobą na urlop przynajmniej jednego garnituru i eleganckiej koszuli nie jest takim złym pomysłem. Oczywiście, nie wykorzystamy go opalając się na plaży, spacerując po lesie czy jeżdżąc na rowerze. Warto jednak zastanowić się nad innymi okazjami, które mogą się nam przydarzyć podczas wakacyjnego wyjazdu. Garnitur należy do najbardziej eleganckich ubrań, a dobrze dobrany model będzie komfortowy, wygodny i swobodny w noszeniu – dzięki temu idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnego urlopu.

Kiedy może przydać się garnitur na wyjazd?

Elegancki, ale i swobodny garnitur może okazać się niezbędny, gdy będziemy chcieli spontanicznie udać się na jakieś wydarzenie kulturalne, np. koncert, sztukę teatralną czy wystawę. W czasie wakacji organizuje się sporo tego typu wydarzeń, więc dopiero na miejscu może się okazać, że w okolicy jest coś wartego zobaczenia. Kolejną okazją do założenia garnituru będzie wyjście do eleganckiej restauracji, która wymaga stosownego ubioru. Szkoda wtedy, aby przed skosztowaniem znakomitych dań zatrzymał nas brak garnituru.

fot: http://www.ewtex.pl/kolekcja-garnitury.html

Jaki garnitur zabrać na wakacje?

Urlop to czas luzu i odpoczynku, także w kwestii ubrań, w których chodzimy na co dzień. W związku z tym garnitur na wyjazd nie musi, a nawet nie powinien być czarny, popielaty czy ciemnogranatowy. Zamiast tego lepiej postawić na modne, stylowe i wakacyjne odcienie błękitów i szarości, a także naturalny odcień bieli. Dzięki temu połączysz elegancką formę garnituru z wakacyjnym luzem i beztroską. Warto również pamiętać, szczególnie latem na wakacjach, że garnitur powinien być wykonany z naturalnych materiałów – tylko wtedy skóra będzie mogła oddychać, a my będziemy się czuli komfortowo i wyjątkowo wygodnie.

Takie garnitury można z powodzeniem łączyć z jasnymi i pastelowymi koszulami, nie wymagają również zakładania krawatu czy muszki oraz poszetki. Natomiast eleganckie półbuty spokojnie można zamienić na ponadczasowe mokasyny.