Prowadzenie hotelu w Hiszpanii – praktyczne wskazówki i informacje dla przedsiębiorców

Po trudnym pandemicznym okresie, wyjazdy na wakacje i odmrażanie branży hotelarskiej ruszyło z pełnym impetem. Może to być też dobry czas, aby na poważnie zastanowić się nad założeniem własnego biznesu. Prawdziwym eldorado turystyki, do którego stale pałają miłością rzesze turystów z całej Europy, jest Hiszpania. 

Założenie własnego hotelu w Hiszpanii daje nie tylko możliwość ogromnych zysków, ale także pewien prestiż. Któż bowiem nie chciałby zostać właścicielem pięknego hotelu z widokiem na morze. 

Sami Hiszpanie traktują biznes hotelarski bardzo poważnie.  Sektor hotelarski w Hiszpanii zawsze odgrywał fundamentalną rolę w tworzeniu miejsc pracy i wzroście gospodarczym tego kraju. Raport Ernst & Young pokazuje, że od 2000 r. sektor ten rósł o 5,6% do 2008 r., w którym kryzys gospodarczy dramatycznie wpłynął na obroty pochodzące z sektora zakwaterowania oraz żywności i napojów. 

Stworzenie własnej marki hotelowej i utrzymanie się na rynku może nie graniczy z cudem, ale niewątpliwie jest wyzwaniem, szczególnie dla cudzoziemca. Przed rozpoczęciem przygody trzeba dobrze poznać środowisko branży hotelarskiej. Warto mieć też na uwadze to, że jest ona ściśle powiązana z branżą gastronomiczną. 

Hiszpania ma ponad 35 000 hoteli o „pojemności” ponad 1,5 miliona łóżek. Nie oznacza to jednak, że swoim biznesem nie można zapewnić jej kilka miejsc noclegowych więcej. Jak właściwie podejść do prawidłowego prowadzenia hotelu w Hiszpanii?

Co trzeba wiedzieć  o prowadzeniu hotelarskiego biznesu w Hiszpanii?

Zacznij od dobrego planu biznesowego. Plan biznesowy jest bowiem konieczny nie tylko dla tych, którzy dopiero zamierzają otworzyć własny hotel, ale też tych, którzy już go prowadzą. 

Prowadzenie hotelu jest jednak specyficzne. Trzeba być niezwykle elastycznym, szczególnie gdy nie ma się dobrego menedżera. Należy mieć możliwość natychmiastowego przejścia od obsługi klienta przez zarządzanie personelem do zaawansowanego marketingu i planowania wydarzeń. 

Drugą bardzo ważną sprawą jest posiadanie odpowiednich radców prawnych oraz księgowych. Jeżeli nie wiesz, gdzie szukać specjalistów, którzy pomogą Ci z biznesem powinieneś odwiedzić stronę  https://accountantsspain.com/. Jest to strona firmy świadczącej usługi prawno-księgowe w języku angielskim. Dzięki temu przedsiębiorcy chcący prowadzić własny biznes w krajach hiszpańskojęzycznych mogą zasięgnąć porady prawnej, która umożliwi prowadzenie legalnego biznesu, opartego na przejrzystych zasadach. Specjaliści działający z ramienia firmy, wyjaśnią wszelkie wątpliwości co do prowadzenia własnego biznesu w Hiszpanii.