Zamiatarki uliczne- jakie znajdziemy na rynku?

Sprzątanie miejskich ulic, chodników, deptaków, a nawet poboczy oraz torowisk najczęściej odbywa się za pośrednictwem firmy, którą zatrudniają władze miasta. Dysponuje ona odpowiednio rozbudowaną flotą pojazdów, które doskonale sprawdzają się do regularnego mycia, zamiatania i odpylania ulic, a także usuwania niewielkich odpadów czy opadniętych liści. Do regularnego sprzątania ulic wykorzystywane są zamiatarki uliczne, które wyjeżdżają na trasę zaraz po skończonej zimie, kiedy faktycznie ulice i chodniki muszą zostać oczyszczone, chociażby z nadmiaru piasku oraz soli drogowej.

Dlaczego akurat zamiatarki?

Zamiatarki to dość duże pojazdy o sporym ciężarze, ale kompaktowej formie. Są to pojazdy konstruowane tak, aby stosunkowo łatwo można było się nimi poruszać w przestrzeni miejskiej, gdzie niejednokrotnie jest ciasno i nie ma zbyt wiele miejsca na przejazd. Zamiatarki uliczne zostały stworzone na bazie samochodów ciężarowych, stąd też wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo masywnie.

To, co wyróżnia zamiatarki zaprezentowane na stronie Terberg Matec to nowoczesny ich projekt, wyposażenie, a także napęd określany mianem napędu przyszłości- zasilany energią elektryczną. To także specjalna, przegubowa rama, która znacząco ułatwia operowanie zamiatarką oraz duża, komfortowa kabina operatora zamiatarki. Dobrze wiedzieć, że maszyny te mogą pozostawać w eksploatacji nawet bardzo długi czas- są solidnie skonstruowane. W razie potrzeby możliwa jest naprawa zamiatarek z wykorzystaniem dostępnych części zamiennych. Naprawa zamiatarek musi być jednak przeprowadzana w odpowiednim ich punkcie serwisowania, co znacząco przedłuża ich żywotność.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Warto zauważyć, że zamiatarki, które działają na energię elektryczną nie powodują żadnego zanieczyszczenia środowiska. Jest to szczególnie ważne w miastach, w których ciągle obecny jest problem zbyt dużego smogu. Nawet pracując wiele godzin każdego dnia- nie przyczyniają się one do większego zanieczyszczenia, co jest bardzo istotne.