Dlaczego warto jest się udać do trychologa? Co można w ten sposób osiągnąć?

Trycholog jest specjalistą, który posiada odpowiednią wiedzę na temat włosów oraz skóry głowy oraz doświadczenie w różnego rodzaju kuracjach, które mają za zadanie poprawić wygląd i kondycję włosów pacjentów. Lekarz- trycholog to może być również specjalista o kierunkowym wykształceniu dermatologicznym lub kosmetologicznym, a nawet lekarz medycyny estetycznej, który będzie mógł wykonywać specjalistyczne zabiegi, takie jak chociażby przeszczep włosów. I faktycznie- pomoc trychologa może okazać się wręcz nieodzowna w wielu przypadkach- zarówno, jeśli zależy nam na estetyce naszej fryzury jak i w przypadku, kiedy na skórze naszej głowy pojawią się jakieś stany chorobowe. Dodatkowo, kuracja pod okiem wykwalifikowanego specjalisty może znacznie szybciej pozwolić nam nam osiągniecie tego, na czym najbardziej nam zależy- pięknych, zdrowo wyglądających, gęstych włosów.

Trycholog będzie w stanie wykonać odpowiednią diagnostykę

Tak naprawdę, już pierwsza wizyta w miejscu takim jak Centrum Zdrowego Włosa może przynieść nam wiele dobrego, gdyż po prostu będziemy mieć możliwość poddania się szczegółowej diagnostyce tego, co dzieje się z naszymi włosami lub też ze skórą głowy. Specjalista będzie w stanie przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad, zasugeruje dodatkowe badania, ale też będzie mieć możliwość wykonania teichoskopii- zarówno tej lekarskiej jak i kosmetologicznej.

Jest to badanie, w którym za pomocą specjalnego urządzenia można uzyskać bardzo duże powiększenie skóry głowy tak, aby możliwa była pełniejsza diagnostyka problemu, z jakim zgłasza się pacjent do gabinetu. Diagnostyka jest tym najbardziej wstępnym i jednocześnie bardzo ważnym etapem, gdyż pozwala ukierunkować kolejne wizyty na leczenie określonej przypadłości. Wiele zależy od tego, czy będzie to pogłębiona i rzetelna konsultacja, która pozwoli wysunąć trafne wnioski. Na konsultację wraz z trichoskopią można zapisać się w Centrum Zdrowego Włosa. Jest to klinika, która została stworzona po to, aby pomagać pacjentom w ich problemach z włosami i ze skórą głowy.

Indywidualnie dobrana terapia, która po prostu jest skuteczna

Mając już za sobą etap rzetelnej diagnostyki można przejść do terapii zaradczej. A tutaj trycholog ma naprawdę wiele możliwości począwszy od zasugerowania pacjentowi właściwego sposobu pielęgnacji przez leczenie farmakologiczne aż po różnego rodzaju zabiegi kosmetologiczne i te z zakresu medycyny estetycznej, które będą mogły okazać się najbardziej skuteczne. Będąc w stałym kontakcie z trychologiem ten może na bieżąco śledzić postępy terapii modyfikując ją w razie potrzeby.